به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


دکتر رازانی: رسمی شدن مرز سومار بسترساز توسعه گیلانغرب است

نقطه نیوز و به نقل از راز خرداد کرماشاه : استاندار کرمانشاه گفت: تبدیل سومار به مرز رسمی به عنوان یک مطالبه اساسی مردم گیلانغرب، در اولویت کاری مدیریت ارشد استان قرار دارد.

به گزارش راز خرداد کرمانشاه و به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری؛ دکتر رازانی شامگاه دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان گیلانغرب اظهار کرد: تبدیل سومار به مرز رسمی به عنوان مطالبه اساسی مردم، در اولویت کاری مدیریت ارشد استان قرار دارد و به زودی درخواست رسمی استان در این زمینه به وزارت کشور ارسال می شود.

استاندار کرمانشاه اظهار کرد: مرز سومار دارای قابلیت ها و پتانسیل های بسیار زیادی است و روز به روز رونق بیشتری را به خود می بینید به گونه ای که هم اکنون روزانه تا۳۰۰ کامیون از این مرز کالا به بخش عربی عراق صادر می شود.

این مدیر ارشد ادامه داد: با رسمی شدن مرز سومار زمینه های توسعه راه ها و زیرساخت های این مجموعه و همچنین توسعه گیلانغرب فراهم می شود.

وی به موضوع زوار اشاره کرد و گفت: در سال جاری یک تلاش جدی برای عبور زوار اربعین انجام گرفت اما به دلیل عدم قبول تأمین امنیت توسط طرف عراقی و همچنین فراهم نبودن زیرساخت ها، این موضوع به سال بعد موکول شد.

دکتر رازانی ادامه داد: از هم اکنون نیز در حال آماده سازی زیرساخت ها و رایزنی با طرف عراقی هستیم تا بسترهای لازم برای سال آینده فراهم شود و برنامه ریزی و هماهنگی لازم برای استقبال شایسته از زوار در مرز سومار در سال آینده در حال انجام است.

استاندار کرمانشاه همچنین اضافه کرد: برنامه ها به گونه ای دنبال خواهند شد که تأمین زیرساخت ها برای ۱۰۰ هزار زائر حسینی در سال آینده فراهم شود.

این مدیر ارشد تعریض و ترمیم راه زله زرد به عنوان یک طرح اولویت دار و بسترساز توسعه شهرستان گیلانغرب دانست که مدیریت ارشد استان با جدیت به دنبال عملیاتی شدن آن است.

وی همچنین از اختصاص ۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: ۱۰میلیارد تومان اعتبار از محل منابع موجود به منظور بهسازی، تعریض و روکش آسفالت جاده گیلانغرب به سومار و مابقی برای ایجاد زیرساخت‌های بازارچه سومار هزینه خواهد شد.

استاندار کرمانشاه در سفر یک روزه به گیلانغرب، علاوه بر بازدید از سد شرفشاه و بازارچه مرزی سومار، در برنامه آغاز عملیات اجرایی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی گیلانغرب نیز حضور یافت.منبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است